Поділитися

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Чи можна буде за окрему плату отримати кращі адміністративні послуги?

 24 липня Верховною Радою прийнято в першому читанні проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо оновлення державного апарату та спрощення надання адміністративних послуг» (4322а від 21.07.2014).

Законопроект вносить зміни до Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про адміністративні послуги» створюючи альтернативні можливості для реєстрації та надання адмінпослуг. Кабмін може встановити спрощений порядок реєстрації та надання адмінпослуг, а також надання інших платних послуг, пов’язаних з держреєстрацією та наданням адмінпослуг. Надавати їх можна за заявою заявника. Розмір плати за їхнє надання встановлюється Кабміном.

Тобто, ви, як заявник, можете замовити швидше оформлення документів, але за додаткову плату.

Добре це, чи погано? Сама ідея надання швидших послуг за плату є кроком до подолання корупції на рівні реєстраторів. Тепер додаткова плата є законним способом отримання послуг. Замінити очікування в черзі на грошову винагороду є практикою багатьох країн. Завданням тут є контроль за якістю надання існуючих послуг. Їхня якість не повинна погіршитися, оскільки в такому разі ми отримаємо не альтернативу існуючих послугам, а необхідність додатково платити.

На мою думку Кабмін, встановлюючи спрощені процедури та додаткові послуги, повинен одночасно закріплювати та підвищувати рівень якості надання існуючих послуг. Зокрема, необхідно врегулювати питання черговості надання різних послуг реєстратором, співвідношення між звичайними та спрощеними процедурами тощо.

Беручи ж до уваги іншу точку зору – що нам необхідні додаткові послуги для тих, хто може і хоче заплатити – закріплення якості безоплатних послуг є першочерговою задачею. Саме від їхньої якості залежить якість платних послуг. Поясню: у разі погіршення існуючих послуг платні просто замінять їх – за гроші ви отримаєте те, що раніше було безкоштовним.

 Щодо адмінпослуг, то законопроект пропонує ще кілька цікавих речей. По-перше, розмір плати за надання адмінпослуги встановлюється Кабміном, окрім випадків, визначених законом. Раніше плата за послуги визначалася законом. Окрім цього, тепер суб’єкт надання адміністративних послуг може надавати платні послуги, не передбачені законом, у випадках, передбачених законом. 

Костянтин Донченко