Поділитися

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

У наш динамічний час невблаганно зростає коло прихильників мережі Інтернет. Достовірно відомо, що адміністратори сайтів при створенні контенту виходять із потреб звичайних користувачів, аналізуючи пошукові запити. Тобто, найчастіше пишуть про те, що шукають у мережі інтернет-користувачі.

Напередодні дня Незалежності АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень» провів експрес-дослідження динаміки інтересу українського сегменту користувачів Інтернет статтями, що містять ключові слова «День  Незалежності України».  Для дослідження було сервіси мережі «Google», що з 2004 року збирає інформацію про пошукові запити користувачів з усього світу.

Як інструмент дослідження ми використали  публічний web-додаток корпорації Google Google Trends, що показує частоту пошуку вибраних слів по відношенню до загального обсягу пошукових запитів у різних регіонах світу і на різних мовах. Google Trends також дозволяє користувачеві порівнювати обсяг пошукових запитів за двома або більше пошуковими фразами. Додаткова особливість Google Trends полягає у його здатності відображати новини, пов'язані з пошуковими фразами, накладаючи їх на графік, що дозволяє відображати вплив нових подій на пошукову популярність.

Перш за все слід сказати, що у довгостроковій перспективі помітна зацікавленість до інформації про незалежність України лише напередодні 24 серпня. Це є абсолютно зрозумілим.

Але з графіку динаміки запитів помітні 2 верхніх екстремуми: перший, і  досить значний, сплеск зацікавленості припадає на серпень 2006 року, а другий на серпень 2010 року. Після 2006 року  відбувалося падіння зацікавленості з «дном» у 2008 році  та значним зростанням у 2009-2010 роках. Протягом періоду президентства Януковича, у 2011, 2012 та 2013 роках відбувалося постійне скорочення інтересу інтернет-аудиторії, а це в першу чергу молодь, до пошуку інформації про незалежність України. 

 

Разом з тим, для порівняння ми оцінили зацікавленість інтернет-аудиторії  іншим аналогічним святом – Днем Конституції.  Якщо інформацією про незалежність користувачі цікавились в серпні, то логічним є те, що зацікавленість Днем Конституції була у червні. У середньому користувачі цікавились цими святами однаково, але, у періоди зниження  зацікавленості одним святом (наприклад , падіння інтересу до Дня Конституції у період з 2007 по 2009 роки, динаміка запитів на словосполучення «День незалежності» демонструвала зростання.

 

Разом з тим, слід зазначити, що за період президентства Януковича відбувалося постійне падіння інтересу громадян  до інформації про Конституцію. Політика попереднього уряду була зосереджена на розмитті патріотичних настроїв Українців, витісненні із суспільної свідомості та інтернет-дискурсу патріотичної теми, теми  укріплення інституцій Незалежної України.

Переломним моментом стали  події лютого 2014 року. На останньому графіку добре видно, що зацікавленість незалежністю України на початку року  лежала буквально на нулі, тобто співпадала з віссю абсцис.

 

Зростання інтересу припадає на трагічні події  (16-22 лютого 2014 року), коли, напевно, тільки непохитна віра патріотів Євромайдану  зупинила  Януковича. Наразі, динаміка патріотичних запитів зростає. Слава Україні! Героям слава!

 

Вадим Штефан