Поділитися

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Якою є освіта в Полтавській області? Мабуть неспеціаліст ніколи не задумувався над цим питанням. Існують школи, в які ми ходили, існують університети, до яких також навідувалися. Дехто чув про окремі заклади в інших містах – училища, інститути, інтернати. Загальна картина залишається неповною.

В рамках проекту «Під громадським контролем: моніторинг публічних закупівель у Полтавській області» за підтримки МФ «Відродження» АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень» проведено моніторинг кількості закладів та установ освіти у Полтавській області. Джерелами виступили дані Головного управління статистики у Полтавській області та Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації.

У області діє загалом 42 відділи (управління) освітою: 6 – у містах обласного значення, 25 – при райдержадміністраціях. З 14 об’єднаних громад у 11 створені власні відділи освіти (Білоцерківка, Глобине, Нова Знам’янка, Піщане, Недогарки, Пришиб, Омельник, Пирятин, Клепачі, Покровська Багачка, Шишаки).

Позашкільних навчальних закладів в області нараховується 66 - будинки дитячої та юнацької творчості, центри позашкільної освіти, станції юних техніків, центри еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Заклади розташовані по всій території області, не концентруючись лише у великих містах. Наприклад, у Полтаві таких закладів лише 8, у Кременчукі – 7, Миргороді – 5, Лубнах – 3.

В області існує 8 спеціалізованих інтернатних навчальних закладів, 11 спеціальних загальноосвітніх шкіл інтернатів, 2 санаторних шкіл-інтернатів та один дитячий будинок.

Закладів оздоровлення та відпочинку державної та комунальної власності в області лише п’ять – у Гадяцькому (дитячий оздоровчий табір «Горизонт»), Зінківському (дитячо-юнацький оздоровчий табір «Еколог»), Кременчуцькому (дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Ерудит»), Миргородському (дитячий оздоровчий центр санаторного типу «Миргородський») та Полтавському районах (обласний дитячий оздоровчий центр «Маяк»).

Вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації державної та комунальної форми власності шість - Полтавський національний педагогічний університет, Полтавський національний технічний університет, Кременчуцький національний університет, Полтавський університет  економіки і торгівлі, Полтавська державна аграрна академія, Українська медична стоматологічна академія. А от ВИШів І-ІІ рівнів акредитації нараховується 26, з яких 10 знаходяться у Полтаві, 5 – у Кременчукі, 3 – у Лубнах, по одному – в Миргороді, Хоролі, Гадячі, Заводському (колишнє Червонозаводське Лохвицького району), Горішніх Плавнях, Лохвиці, селах Березова Рудка (Пирятинський район) та Хомутець (Миргородський район).

На Полтавщині налічується 42 професійно-технічних училища. 11 – у Полтаві, 8 у Кременчукі, по два у Горішніх Плавнях, Зінькові, Решетилівці та селі Божківське Полтавського району, інші розкидані серед населених пунктів області.

Також в області функціонує один центр післядипломної освіти - Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти та два центри естетичного виховання – у Полтаві та Миргороді.

 

Костянтин Донченко