Поділитися

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Аналітичний центр «Бюро економічних та соціальних досліджень» в рамках проекту «Під громадським контролем: моніторинг публічних закупівель у Полтавській області», який реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», проводить моніторинг публічних закупівель закладів та установ освіти у Полтавській області. В ході здійснення моніторингу проаналізовано доступ до документів про закупівлі закладів та установ освіти Полтавської області.

Так, на офіційному загальнодержавному веб-порталі «Державні закупівлі» оприлюднені річні плани закупівель на 2016 р. 130 закладів та установ освіти Полтавщини.

За змістом цих документів, в 2016 р. департаменти, управління, відділи освіти планували проведення тендерів для закупівлі переважно комунальних послуг (газ, електроенергія, теплопостачання та інше), продуктів харчування та паливо-мастильних матеріалів.

Позашкільні навчальні заклади, навчально-реабілітаційні центри, санаторні школи-інтернати, заклади оздоровлення та відпочинку, заклади післядипломної освіти, центри естетичного виховання планували проведення тендерів для закупівлі виключно комунальних послуг (газ, електроенергія, теплопостачання), а спеціальні загальноосвітні школи інтернати, в деяких випадках, ще й закупівлі послуг з оздоровлення та відпочинку дітей.

Спеціалізовані інтернатні навчальні заклади збиралися проводити закупівлі комунальних послуг, продуктів харчування, а в окремих випадках – закупівлі послуг з оздоровлення та відпочинку дітей. Дитячі будинки – комунальні послуги, а в окремих випадках паливно-мастильні матеріали та послуги з оздоровлення дітей.

ПТУ (ліцеї), технікуми та коледжи в 2016 р. планували проведення тендерів із закупівлі лише комунальних послуг. Виключенням є Березоворудський технікум та Професійний аграрний ліцей (с. Веприк), які на 2016 р. окрім закупівлі комунальних послуг запланували тендери із закупівлі паливно-мастильних матеріалів, а також Кременчуцький льотний коледж. Останній у 2016 році планував проведення закупівлі продуктів харчування, паливно-мастильних матеріалів, різного роду послуг (страхування, ремонт та технічне обслуговування літальних апаратів) та інше.

Полтавський національний педагогічний університет ім. В.Г.Короленка та Полтавський національний технічний університет ім. Ю. Кондратюка у 2016 році планували проведення тендерів лише щодо закупівлі комунальних послуг. Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського та Полтавська державна аграрна академія крім комунальних послуг у 2016 році планували закупити паливно-мастильні матеріали. Українська медична стоматологічна академія у 2016 році мала закупити комунальні послуги, паливно-мастильні матеріали, медичне обладнання, офісну техніку, послуги з охорони та деякі інші послуги.

Серед порушень, які мали місце на стадії планування закупівель, були виявлені:

  • порушення встановленого законом строку оприлюднення річного плану та змін до нього;

  • відсутність в річних планах (змінах до них) очікуваної вартості предмета закупівлі,

  • відсутність в річних планах (змінах до них) дати затвердження річного плану,

  • розміщення на веб-порталі пошкоджених файлів,

  • оприлюднення замість змін до річного плану сторонніх документів;

  • використання форми річного плану, яка не відповідає затвердженій формі (порушення було поширеним в кінці 2014 р. – на початку 2015 року).

Загальна кількість замовників, у яких були виявлені одне або кілька із зазначених вище порушень, становить 47 закладів.

 

Андрій Остапенко, Костянтин Донченко