Поділитися

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

В рамках власного дослідження АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень» проводить аналіз формування регіональних комісій з оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

У 2017 році на Луганську область (підконтрольні території) з державного фонду регіонального розвитку виділено 238,5 млн. гривень, у 2018 році – 401 млн. гривень. З 30 квітня 2016 року головою Луганської ОДА – обласної військово-цивільної адміністрації є Юрій Гарбуз.

Для аналізу взято розпорядження голови ОДА - обласної військово-цивільної адміністрації за період 2016-2017 рр. Проаналізовано кількісний склад регіональної комісії та якісний за інституціями, які вони представляють.

Постанова Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 року № 196 "Деякі питання державного фонду регіонального розвитку" встановлює, цитуємо

«До складу регіональної комісії включаються представники органу, який її утворив, органів місцевого самоврядування, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, громадських об’єднань та регіональних відділень всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, наукових та інших установ, до сфери діяльності яких належить питання соціально-економічного, інвестиційного та/або регіонального розвитку (за погодженням з їх керівниками). До роботи регіональної комісії можуть залучатися незалежні експерти (за згодою)».

Наказом Мінрегіону від 17.04.2015 № 74 (зі змінами) затверджено примірне Положення про регіональну комісію з оцінки та проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Положення конкретизує окремі аспекти створення регіональних комісій, встановлюючи, що:

«Кількість членів Комісії з числа представників органу, який її утворив, не перевищує 1/3 загальної кількості складу Комісії, а кількість представників громадських об'єднань становить не менше 1/3 загальної кількості складу Комісії.»

Розпорядженням від 27 липня 2016 року №442 створено регіональну комісію з оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР у складі 18 осіб.

З 18 осіб, що первісно увійшли до складу регіональної комісії, 7 – представники ОДА, 4 – органів влади (обласний центр зайнятості, ДФС, Головне управління статистики, Головне управління Держгеокадастру), інші 7 – представники громадських організацій. Очолив комісію заступник голови ОДА Юрій Клименко.

Окремо необхідно приділити увагу якісному складу громадських інституцій, що увійшли до складу регіональної комісії. Необхідно враховувати можливість введення до складу афілійованих громадських організацій.

Троє з семи пов’язані з однією організацією – Асоціацією міст України. Зокрема, керівник Офісу реформ АМУ, виконавчий директор Луганського регіонального відділення АМУ, регіональний консультант з правових питань АМУ. Також увійшли по представнику Луганської регіональної Торгово-промислової палати, тервідділення Асоціації представників податків, ГО «Сєвєродонецька агенція розвитку громади», Луганський обласний Бізнес-клуб «Європейський вибір».

23 листопада 2016 року №705 до складу комісії внесено зміни. Відбулася заміна одного з представників ОДА, але додатково введено двох осіб – представника одного з Департаментів ОДА та директора Агенції регіонального розвитку Луганської області (одним із засновників Агенції є Луганська ОДА).

Наступним розпорядженням від 27 грудня 2016 року №800 склад комісії знову розширено на 3 особи. Уведено представників одного з Департаментів ОДА, Служби автомобільних доріг у Луганській області та Асоціація органів місцевого самоврядування Луганської області. Питання чи відносити Асоціацію до громадських організацій? Згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Асоціацію зареєстровано 16 грудня 2016 року, а через 11 днів її представник увійшов до складу комісії. Згідно цього ж реєстру КВЕД Асоціації - 70.21 Діяльність у сфері зв'язків із громадськістю.

Розпорядженням від 24 квітня 2017 року №248 зроблена певна ротація. Виведно представника ОДА, але включено до складу включено зав. Сектором у Луганській області Міністерства з питань Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб (МТОТ).

Таким чином, регіональна комісія отримала наступний вигляд на 24 квітня 2017 року: загальна кількість членів збільшилася до 23 осіб. Склад - 8 представників ОДА, 6 представників інших органів влади, 7 – громадські об’єднання, а також Асоціація органів місцевого самоврядування, яку ми виділяємо відповідно до її КВЕД, та Агенція регіонального розвитку.

1 червня 2017 року розпорядженням №349 затверджено новий склад регіональної комісії. Тепер комісія нараховує 15 осіб. З них – 5 представників ОДА, 5 – інших органів влади (Служба автомобільних доріг, обласний центр зайнятості, ДФС, МТОТ, управління статистики), 5 громадських об’єднань (Асоціація освітян Луганщини, Луганська обласна асоціація фізичної культури та спорту, Українське лікарське товариство Луганщини, Асоціація працівників та аматорів сфери культури Луганської області «Український культурний простір Луганщини» та Асоціація органів місцевого самоврядування). Залишається питання щодо можливості впливу на дані об’єднання з боку органів влади.