Поділитися

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

19 травня в Пирятині відбулося обговорення майбутнього об’єднання громад району. Захід проведено офісом реформ в Полтавській області.

Участь у обговоренні взяли директор офісу реформ Ірина Балибіна, експерти офісу Іван Лещенко та Ольга Хоменко та експерт АЦ Бюро економічних та соціальних досліджень Костянтин Донченко.

Офіс реформ у Полтавській області з’явився на початку травня. Основною метою діяльності є комунікації та роз’яснювальна робота, координація зусиль, налагодження взаєморозуміння між учасниками процесу реформування на місцевому рівні. Згідно Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» відбувається масштабне реформування держави. У країні будуть створені об’єднані громади, що дасть змогу зміцнити потенціал місцевого самоврядування та забезпечити соціальний та економічний розвиток територій.

Саме про нагальні питання об’єднання йшла мова у Пирятині. Учасники – представники місцевого самоврядування та органів державної влади погодилися з необхідністю проведення перетворень. Примірні плани об’єднання у багатьох громад уже є. Але основним фактором повинна виступити економічна спроможність утримувати доступну для людей інфраструктуру. Постало питання і про гарантії, які надає держава місцевому самоврядуванню, адже не всі закони, необхідні для реформи, не прийнято. В той же час, не повинно залишитися «слабких» громад, що не здатні забезпечити себе. Друга зустріч з представниками громад відбулася в той же день у селі Березова Рудка Пирятинського району. Село має потужну соціальну сферу, а тому існує необхідність у створенні міцного економічного базису для місцевого розвитку.

 

На даний час у області іде процес формування перспективних планів об’єднання громад, на основі яких відбуватиметься подальше реформування. Врахування усіх нюансів є конче необхідним саме на цьому, підготовчому етапі.  Дивіться також ВІДЕО