Поділитися

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

У Полтавській облдержадміністрації відбувся круглий стіл на тему: «Публічні закупівлі у сфері освіти в Полтавській області», організований Аналітичним центром «Бюро економічних та соціальних досліджень» у рамках проекту «Під громадським контролем: моніторинг публічних закупівель у Полтавській області» за підтримки МФ «Відродження».

Участь в заході взяли представники неурядових організацій Полтавщини, органів влади та самоврядування, закладів та установ освіти області.

Учасники круглого столу обговорили питання серпневого переходу освітян на систему «Prozorro», найпоширеніші закупівлі галузі у 2016 році. Центральним питанням обговорення стало питання громадського контролю за закупівлями освітян через вільний доступ до документів: кошторисів, додатків до річних планів закупівель (реєстрів закупівель), окремих договорів.

Керівник проектів Аналітичного центру «Бюро економічних та соціальних досліджень» Костянтин Донченко розповів, що проаналізовано 114 відповідей на запити щодо публічної інформації про надання копій кошторисів та додатків до річного плану закупівель (реєстрів закупівель) на 2015 – 2016 рр.

“50 замовників надали повну ґрунтовну відповідь з копіями всіх запитаних документів – це, в тому числі, Департамент освіти і науки Полтавської ОДА, Відділ освіти Оржицької РДА, Відділ освіти Шишацької селищної ради, Лубенський лісотехнічний коледж та інші. Загальна кількість повної відмови в наданні будь-яких документів становить – 9. Інші відповіді неповні, наприклад, кількість випадків надання кошторисів лише частково (наприклад, лише за 2015 р.) – 8 випадків, загальна кількість випадків ненадання додатків до річних планів (реєстрів закупівель) на 2015 – 2016 р. р. – 32 випадки”, – зазначив він.

Експерт проекту Андрій Остапенко розповів, що під час моніторингу знайшли низку порушень.

 “Вивчаючи річні плани закупівель освітян ми фіксували випадки порушення строку оприлюднення цих документів, відсутність в планах очікуваної вартості предмета закупівлі, дати затвердження річного плану та інше. Порушення не мали масового та системного характеру, але ми обов’язково відреагуємо на них шляхом надсилання відповідних листів-зауважень замовникам. На сьогодні таких листів підготовлено близько 47”, – додав він.

Основним предметом закупівель закладів та управлінь освіти є комунальні послуги (газ, електроенергія, теплопостачання та інше), продукти харчування та паливо-мастильні матеріали. Вищі навчальні заклади висували різні пропозиції. Полтавський національний педагогічний університет ім. В.Г.Короленка та Полтавський національний технічний університет ім. Ю. Кондратюка у 2016 році планували проведення тендерів лише щодо закупівлі комунальних послуг. Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського та Полтавська державна аграрна академія крім комунальних послуг у 2016 році планували закупити паливно-мастильні матеріали. Українська медична стоматологічна академія у 2016 році мала закупити комунальні послуги, паливно-мастильні матеріали, медичне обладнання, офісну техніку, послуги з охорони та деякі інші послуги.

Перший заступник начальника управління освіти Полтавської міської ради Ірина Надіна зазначила, що управління проводить велику кількість закупівель, але існує ряд проблем, які потрібно врегулювати, зокрема при закупівлях продуктів харчування.

Про необхідність дотримання принципу конкуренції наголосив представникІнституту фінансів і права Андрій Любич. Представник ГО «Правників Полтави «Сократ» Костянтин Волков відмітив існування проблем з системою Prozorro, серед яких можливість блокування процедури закупівлі недобросовісними учасниками, та необхідність їхнього усунення. Про необхідність співпраці громадянського суспільства та влади й інформування учасників закупівель щодо тендерів наголосив представник Східноєвропейської академії наук Олексій Северин. Голова Полтавського об’єднання Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Сергій Чумак зазначив про необхідність координації зусиль для покращення законодавства у сфері закупівель.

 Учасники круглого столу дійшли згоди, що лише відкритість та прозорість є запорукою доброчесних закупівель і довіри громадськості до розпорядників бюджетних коштів. Для того, щоб покращити ситуація з доступом до документів, неурядовим організаціям Полтавщини необхідно активніше долучатися до громадського контролю за закупівлями.