Поділитися

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

20 грудня 2016 року відбулася презентація результатів всеукраїнського вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування та рейтингу публічності Полтавської міської ради. Проект на території Полтавської області реалізовується АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень» та ГО ОПОРА.

Індекс публічності має на меті оцінити, наскільки публічно приймаються рішення і втілюється в життя політика муніципалітетів, і яким є внесок основних суб’єктів місцевого самоврядування – міського голови, депутатів та виконавчих органів – в цей процес. Вимірювання охоплює більш ніж 200 критеріїв публічності, що дозволяє оцінити максимально можливу кількість сторін взаємодії місцевої влади та громади. Оцінювання проходило за трьома суб’єктами – міський голова, виконавчий комітет міської ради та депутати міської ради. За шкалою публічності міста поділяються на публічні (81-100%), із задовільним рівнем публічності (61-80%), з низьким рівнем публічності (41-60%) та непублічні (менше 40%).

Лідерами Індексу публічності залишаються Луцьк (79%), Івано-Франківськ (77%), Київ (67%) та Вінниця (64%). Незважаючи на ріст публічності, жодне місто не отримало статусу публічного.

Загальний показник індексу публічності Полтавської міської ради склав 51%. Серед 22 міст – обласних центрів, де проводився моніторинг, Полтава зайняла 16 місце. Це значний прогрес в порівнянні з попереднім роком, коли Полтавська міська рада опинилася на передостанньому місці. В порівнянні з минулим роком дещо зросла публічність міського голови (55%) та значно зросла публічність депутатського корпусу (47%). Публічність виконавчого комітету Полтавської міської ради залишилася майже на тому ж рівні (52%).

 

Володимир Голуб, голова Громадської ради при Полтавській ОДА, зазначив про необхідність посилення участі громадськості у моніторингу місцевих органів влади. Особливо це стосується обраних осіб – депутатів та голів рад, від рішень яких залежить життя громади.

 

Як пояснив Костянтин Донченко, експерт АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень», спостерігається тенденція зростання публічності міст України кожен рік. Це пов’язано, в т.ч. з впровадженням нових інструментів управління та посиленням участі та контролю громади. в минулому році значною проблемою був депутатський корпус, який у 7 містах входив у червону зону. Полтава також не могла похвалитися публічністю депутатів. З якісною зміною складу у 2015 році, коли відбулися місцеві вибори, змінилися і підходи до публічності. В той же час залишаються проблемні місця, зокрема звітування.