Поділитися

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

5 вересня експерт АЦ "Бюро економічних та соціальних досліджень" Костянтин Донченко виступив на семінарі з питання регулювання конфлікту інтересів у діяльності місцевих рад. 

Питання конфлікту інтересів особливо важливе для місцевого самоврядування, адже депутати місцевих рад мають право займатися підприємницькою діяльністю. Але конфлікт інтересів глибший – це і вимоги після звільнення з посади, і голосування за заробітні плати. Законодавство дозволяє подвійне трактування, що призводить до абсолютно різних судових висновків.

Наразі, зазначив Костянтин Донченко, Аналітичним центром реалізується проект «Прозора рада» за сприяння Програми розвитку ООН, направлений на створення гарних практик взаємодії влади та громадськості у сфері конфлікту інтересів. Роз’яснити депутатам, головам рад які є варіанти поведінки при конфлікті інтересів, показати існуючі ризики через недосконалість законодавства – одне з наших завдань.

Катерина Лобач, кандидат історичних наук, доцент кафедри правознавства ПНПУ, звернула увагу на зміни в антикорупційному законодавстві, що відбулися в останні роки. З часів останнього  Майдану законодавець значно удосконалив антикорупційні положення, зробивши їх більш дієвими. Україна слідує європейським тенденціям до прозорості та підзвітності, що безсумнівно є позитивною тенденцією. 

Організувала семінар для представників органів місцевого самоврядування Полтавська обласна Асоціація органів місцевого самоврядування. На повістці для стояло два питання - "земельної децентралізації" та антикорупції. Олександр Біленький, голова Асоціації, закликав підтримати звернення щодо розширення повноважень місцевого самоврядування в управлінні земельними ресурсами. 

В рамках семінару також проведено анкетування представників місцевого самоврядування з питань конфлікту інтересів. Результати будуть оприлюднені на сайті АЦ "Бюро економічних та соціальних досліджень".