Поділитися

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Наприкінці серпня 2019 року в м. Дніпро за участю представників громадських організацій і органів виконавчої влади Полтавської та Дніпропетровської областей відбувся семінар-тренінг «Співпраця органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства в процесі формування та реалізації державної, регіональної політики».

У заході взяв участь керівник АЦ "Бюро економічних та соціальних досліджень" Вадим Штефан

Представниця  департаменту інформаційної політики та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України Тетяна Андрійчук говорить, що практично немає причин для влади відмовити  громадськості щодо  консультацій. Вона радить працівникам влади не уникати їх, щоб ухвалювати розумні рішення та втілювати їх без негативних наслідків у майбутньому.

«Представникам громадських організацій я б порадила ще до консультацій із владою шукати якусь співпрацю у своєму секторі, щоб вони прийшли до спільної позиції. Потім можуть представляти її органу влади, – говорить Тетяна Андрійчук. – Бажано надавати якомога конкретні пропозиції. Обов’язково важливо їх обґрунтовувати».

Нині найбільш детальним документом, який регулює проведення публічних консультацій у процесі формування та реалізації державної політики, є Постанова Кабінету Міністрів №996  від 3 листопада 2010 року.

Комітет Верховної Ради відхилив розгляд відповідного законопроекту. Його нова редакція готується для подання вже на розгляд нової Верховної Ради.

На семінарі-тренінгу увагу приділяли не лише регуляторним документам, а й соціальним, психологічним, культурним аспектам налагодження діалогу. Зокрема, враховували досвід, який накопичився в країнах Європейського Союзу.