Поділитися

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Наталія Сліпухова (Голова Сенчанської територіальної громади)

  

Доброго дня! Сенчанська громада складається майже з 8 тис. населення, до складу громади входить 20 населених пунктів. Нафтагазові комплекси мають велике значення для розвитку як Держави так і для кожної нашої громади. Наша громада завжди йде на зустріч у питаннях погодженнях робіт на територіях громади, підходить до цих питань з розумінням. На територія громад працює біля 16 об’єктів Нафтогазових комплексів, це і промисел і заводи газоперероблення, склад паливно-мастинних матеріалів, свердловини т.д. Які ж вигоди має наша громада від об’єктів Нафтогазовидобування? Рентна плата, вона складає 40% від загального бюджету нашої громади. Це надає можливість утримувати наші соціальні об’єкти, утримувати школи садочки, інше. Ми виконали багато ремонтних робіт соціальних об’єктів (Центр естетичного виховання, будинки культури, дороги, водогони та інше). Звісно, робочі місця. Хотілося , щоб більше працівників нашої громади працювали  на об’єктах нафтогазового комплексу. На промислі працює 50% населення громади від загальної чисельності. На газопереробному заводі біля 30-35% від загального складу працівників. Заробітні плати Нафтогаз комплексу дають можливість  населенню, що працюють реалізуватися, як підприємцям, які реалізовують свої послуги на території громади. Зараз ми співпрацюємо з ГПУ Полтавагазвидобування. Попередні роки з Полтавагазвидобування була гарна співпраця у реалізації вдосконалення доріг. Допомагали у ремонті водогонів, у ремонті соціальних проектів. Підтримка у оснащенні Центру естетичного виховання на суму 250 тис. грн. Крім названих підтримок є і ризики, які ми маємо на сьогодні по громадам. Сенчанська громада розташована між колишнім районним центром Лохвиця і з сучасним районним центром Миргород. Таких масштабних зруйнованих доріг, як в нашому регіоні нема мабуть ніде. Можна говорити, що це суто завдяки тому, що там рухається транспорт Нафтогазових комплексів, аграріїв, підприємств але  це здебільшого результат рухів транспорту нафтагазових комплексів. Неприємний факт, шо через зруйнування доріг районного значення, транспорт Нафтогаз комплексів почали рухатися через населені пункти. Зараз дорога, що належать Агентству місцевих доріг але знаходяться в межах населених пунктів теж зруйнована. Компенсувати коштами рентної плати ремонт цих доріг просто неможливо. Інше, що хвилює мешканців нашої громади, це збільшення людей, які хворіють на онкологію.  Ми займалися цим питанням та в порівнянні з іншими населеними пунктами, дійсно, наші люди хворіють частіше на онкологію. Звичайно ми підтримуємо коштами рентної плати наших мешканців, у вигляді матеріальної допомоги, щоб компенсувати більшу частину лікування.. але все одно це не вирішує питання. Зараз, велика проблема в сільських населених пунктах – відсутність води, в колодязях, неналежна якість води в водогонах.

Сподіваємося, що і в подальшому наші підприємства Полтавагазвидобування буде  з нами співпрацювати у всіх напрямках, щоб  локалізувати всі ці ризики.

Сенчанська громада вона особлива, у нас люди активні, не байдужі. У нас створена ГО, яка працює  безпосередньо з представниками комплексу Нафтогазу. Зараз вона трішки в розпачі, бо неможливо проводити  громадські слухання. Всі свої зауваження висловлюємо тільки письмово. Але намагаємося співпрацювати с компаніями. Ми сподіваємося на підтримку, взаєморозуміння та співпрацю з компаніями газовидобування. Дякую!

 

Яніна Барибіна (кандидатка економічних наук, доцентка, експертка з розвитку екологічного туризму, депутатка Полтавської обласної ради)

 

 

Хочу подякувати за чудову нагоду бути серед поважного товариства! Перед панельною дискусією ми спілкувалися з різними представниками громад. Зараз я почула дуже поважних представників компаній нафтогазвидобування. Компанії говорячи про соціальну відповідальність зауважують на корпоративній соціальній відповідальності. Вони генерують ті прекрасні проекти та ідеї як спрямовані на розвиток громад. В темі моєї доповіді була відзначена тема «Спільна відповідальність».  У результаті співпраці з громадами та аналізуючи  у напрямку розвитку туризму, то звісно не вистачає ідей від громад, які б ініціювали проекти на розвиток на самозайнятість населення, та і теми екології.  Давайте будемо чесними та свідомими, дійсно, підприємства вони використовують надра, існують певні екологічні проблеми. Я буду щиро рада долучитися до компаній, які  представлені на Полтавщині, які мають намір реалізувати ідеї з екологічного туризму. Тут є в залі і Микола Різник (голова Опішнянської громади), який робить дуже  багато зі своєю командою проектів на розвиток громади, для створеннях нових робочих місць. Мені хотілось, щоб цю ідею підтримували також і представники нафтогазових компаній. Об’єднатися та розглянути ряд нових проектів з представниками громади. Співпрацювати у напрямку розвитку та вдосконалення. Створення потужних , великих проектів. На прикладі ініціатив компанії ДТек. Мова про будівництво об’єктів туристичної інфраструктури  на яких  або завдяки яким в майбутньому зможуть працювати, залишатися на місцях  наші громадяни і розвивати саме там екологічний туризм або створити нові ініціативи.