Поділитися

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

28 квітня 2022 року у приміщенні Гребінківської міської ради відбулась засідання стратегічної робочої групи за проєктом «Впровадження Стратегії  Гребінківської територіальної громади щодо охорони довкілля», де було розглянуто SWOT-аналіз та напрацьовано ідеї до плану заходів Стратегії Гребінківської ТГ.

У заході взяли участь перший заступник Гребінківського міського голови Зінченко Володимир Миколайович, секретар міської ради Цапенко Людмила Василівна, старости, керівники підрозділів міськради, представники підрозділів Укрзалізниці, представники Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень».

Однією із ключових проблем для громади, яка була розглянута членами робочої групи стало питання забезпечення населення якісною водою.  З доповіддю про стан забезпечення виступила Гордієнко Олена Євгеніївна , начальник дільниці Кременчуцького територіального управління філії «Центр будівельно- монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» Укрзалізниці, до сфери відповідальності якої належить забезпечення водою жителів міста Гребінка.  Для Укрзалізниці напрям постачання  води у Гребінку є непрофільним. Текст діючої стратегії міста передбачає низку кроків щодо передачі системи водопостачання та водовідведення на баланс Гребінківської міської ради. Але  юридично це рішення не оформлюється, хоча ініціатива з боку керівництва Гребінківської міськради була. Така ситуація призводить до унеможливлення вчасно запроваджувати необхідні інвестиційні програми у сферу забезпечення водою та водовідведення. З кожним роком наростає проблема фізичного і морального старіння системи очистки стічних вод. Про це свідчать лабораторні дослідження на наявність у стоках фосфатів. Лавиноподібно погіршились результати аналізів стоків після збільшення кількості ВПО у громаді. Водоспоживання зросло приблизно на 30% у порівнянні із відповідним періодом минулого року, що призвело до збільшення викидів забруднених побутових стоків. Старости, які представляли на засіданні жителів віддалених сільських громад, зазначали, що ключовою проблемою у сфері забезпечення водою є доступ до джерел (нових якісних свердловин) та забезпечення водогонів  охороною під час воєнних дій в Україні. Питання наявності води у колодязях і поверхневих свердловинах могло б вирішити  відновлення регулювання рівня поверхневих вод через систему ставків, яка проходить через громаду,  і відновлення плеса озера, що є рекреаційним магнітом місцевого значення. Після Перемоги ці об’єкти зможуть зацікавити туристів спільно із іншими туристичними принадами громади у сфері культури. У деяких водних об’єктах Гребінківської громади водиться локальний вид червоного карася, який здавна використовувався місцевими жителями для приготування смачних автентичних страв, зокрема справжньої козацької юшки. Важливим питанням екологічно-ощадливого ставлення до води у сільських громадах є заміна зношених водопровідних мереж та зниження втрат води під час транспортування до споживача.

Члени робочої групи напрацювали наступні ідеї проєктів: створення пунктів доступу до очищеної води від фтору і заліза, буріння нових свердловин, проєкт з пропаганди користування безфосфатними мийними засобами серед населення, відкриття у громаді торгівлі безфосфатними мийними засобами, інвентаризація та паспортизація водогонів, залучення ресурсів для капіталовкладень в інфраструктуру водопостачання і водовідведення, відновлення гідрологічного стану громади.

В обговоренні з презентацією взяли участь представники Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень», які здійснюють експертний супровід  проєкту «Впровадження Стратегії Гребінківської територіальної громади щодо охорони довкілля».  Представники аналітичного центру звернули увагу присутніх на те, що у тексті діючої Стратегії громади передбачено у період до 2023 року розробку Програми підтримки органів самоорганізації населення для поліпшення санітарного стану громади та благоустрою. Аналітики розповіли про досвід роботи ОСН в інших громадах Миколаївської, Полтавської та Харківської областей.

За результатами засідання члени робочої групи дійшли висновку про коригування тексту стратегії та плану екологічних заходів безпосередньо у старостатах громади  з ініціативними групами мешканців, громадськими формуваннями.

Захід відбувся у рамках проєкту «Впровадження Стратегії  Гребінківської територіальної громади щодо охорони довкілля» , що здійснюється Аналітичним Центром «Бюро економічних та соціальних досліджень» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety . Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

У 2021 році наша організація успішно реалізувала проєкт "Екологічна Стратегія Сенчі" за підтримки ЄС та МФ "Відродження".

Нещодавно донорська організація зазначила, що цей проєкт увійшов до переліку найцікавіших ініціатив.

"Абсолютно нову стратегію розвитку Сенчанської сільської територіальної громади на період до 2027 року було затверджено відповідною селищною радою, яка в контексті приєднання громади до Угода мерів щодо Клімату та Енергії має призвести до скорочення викидів СО2 на території громади, принаймні, на 30%" - цитата з сайту МФ "Відродження".

 

У 2021 році Фонд не збавляв темпи і підтримав понад 400 проєктів від більш ніж 250 організацій. Кожен з проєктів – унікальний і важливий. Детальна інформація про діяльність Фонду за 2021 рік стане доступною у загальному річному звіті влітку - зазначено на сайті МФ "Відродження".

 

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Громадянська мережа ОПОРА опублікувала матеріал, присвячений політичному представництву Полтавської міської ради. Про те, як змінилося становище у міській раді - нижче

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Серед трьох місцевих рад Полтавської області – Полтавської міської, Полтавської обласної та Кременчуцької міської, процес відкликання депутатів відбувався лише у Полтаві. Відкликання відображало політичну боротьбу всередині Полтавської міської ради та стало одним із чинників масштабних змін у керівництві міста у вересні 2018 року. Такі результати моніторингу Громадянської мережі ОПОРА.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

У Полтавській обласній раді тільки в 2019 році почався процес активних депутатських переходів. Сформувалася група позафракційних з 11 депутатів, створена нова депутатська група «За успішну Полтавщину». Такі результати моніторингу Громадянської мережі ОПОРА.