Поділитися

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

11 листопада у приміщенні Полтавської філії Суспільної служби України (м. Полтава, Соборний майдан, 15) о 13 - 00 відбудеться презентація результатів всеукраїнського вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування. Проект на території Полтавської області реалізовувався АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень» та ГО ОПОРА за фінансової підтримки Європейського Союзу.

До участі у презентації запрошуються ЗМІ, громадські організації, представники органів місцевої влади.

Індекс публічності місцевого самоврядування вимірюється другий рік поспіль в Україні. У 2013 році вимірювання охопило 11 міст, а в 2014 році – усі обласні центри за винятком Криму.

Індекс публічності дозволяє оцінити рівень прозорості, відкритості та підзвітності муніципалітетів у їхній взаємодії з мешканцями. Вимірювання Індексу публічності націлене розуміння публічності прийняття рішень і втілення в життя політики міської влади. Методологія дослідження передбачає вимірювання більш ніж двохсот критеріїв публічності. Кожен показник оцінювався за 100-бальною шкалою. Оцінювання проходило за трьома суб’єктами – міський голова, виконавчий комітет міської ради та депутати міської ради. За шкалою публічності міста поділяються на публічні (81-100%), із задовільним рівнем публічності (61-80%), з низьким рівнем публічності (41-60%) та непублічні (менше 40%).

Всеукраїнські результати показали низьку публічність обласних центрів України. Лише 2 міста мають задовільний рівень публічності та лише 2 міста непублічні. Усі інші обласні центри – а це 20 міст – мають низький рівень публічності місцевої влади. Жодне місто не є повністю публічним в Україні.

Подібні рейтинги є корисним інструментом удосконалення роботи місцевої влади. Орієнтуючись на критерії міста та міська рада зможуть стати більш відкритими для громади міста. В той же час Полтава вперше взяла участь у подібному рейтингу. Це є доброю нагодою подивитися на себе збоку, оцінити сильні та слабкі місця.