Поділитися

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

ПРОАНАЛІЗУВАЛИ ПРОБЛЕМИ СФЕРИ ПІДПРИЄМНИЦТВА ПОЛТАВЩИНИ

 Протягом серпня-вересня експерти Аналітичного центру «Бюро економічних та соціальних досліджень» провели масштабний аналіз проблеми у сфері підприємництва Полтавської області. Брали до уваги майбутні 4 райони - Кременчуцький, ЛубЕнський, МИргородський та Полтавський. Досліджували, як саме місцеві органи влади здатні оптимізувати розвиток підприємництва, зокрема, в умовах карантину. Виділили 20 питань, що турбують підприємців.

 

  Вадим Штефан,директор Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень»

-Це були питання, де говорилося, що досить погана комунікація між органами місцевого самоврядування і підприємницьким середовищем, фактично у нас є такі території, де відсутні ради підприємців, або вони не діють ефективно, як би цього хотіли підприємці. Відсутні можливості місцевим підприємцям брати, перемагати в тендерах на закупівлю бюджетними установами, щоб саме місцевий бізнес вигравав ці тендери і надавав товари й послуги школам, освітнім закладам на цих територіях.

Аналітики визначили 5 основних питань, спільних для 4-х новоутворених районів. Враховуючи їх, органи місцевого самоврядування зможуть поліпшити бізнес-середовище області. Також аналітичний центр провів бізнес форум у Пирятині і вже - говорять, є позитивні результати:

Вадим Штефан,директор Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень»:
-Пирятинська міська рада вносить зміни до місцевої програми розвитку підприємництва для того, щоб збільшити фінансування, підтримку і якість проекту в рамках програми підтримки підприємництва

Тим не менше, потрібна ефективна система бюджетної підтримки підприємництва та необхідність введення індексу споживчих цін для місцевих чиновників, які відповідають за розвиток бізнесу- зазначають аналітики.

Вадим Штефан,директор Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень»: 
-Якщо чиновник в громаді впливає на розвиток підприємництва, то прив’язати його показники оплати праці до показників його результативності

Підприємці Кременчука акцентують на відсутності якісних фахових робітничих спеціальностей, яких потребує сучасний ринок. А Полтавські підприємці висловили бажання запровадити антикорупційну експертизу місцевих регуляторних актів. А також внесли пропозицію створити в області посаду регіонального бізнес-омбудсмена.

 Вадим Штефан,директор Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень»: 
-При обласній раді людина, яка би була дуже доступна до найперших осіб області, яка би могла чітко артикульовано звертати увагу керівництва перших осіб нашої області на проблеми розвитку підприємництва

Починаючи з 2015 року Аналітичний Центр «Бюро економічних та соціальних досліджень» визначає індекс публічності представників міської влади Полтави. Наразі - наголосили аналітики, цей показник невисокий.